петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Владо Георгиев ги покани луѓето на свадба, а пред матичарката рече „НЕ“

Владо ги поканил пријателите и роднините во еден ресторан на прослава на роденденот, а гостите ги дочекал славеникот заедно со девојката и матичарот.

vlado-matrichar

Поврзани вести

Познатиот пејач Владо Георгиев и неговата партнерка Милица Самарџија направија вистинско лудило на прославата на неговиот роденден кога организираа „лажна свадба“.

Владо ги поканил пријателите и роднините во еден ресторан на прослава на роденденот, а гостите ги дочекал славеникот заедно со девојката и матичарот.

Но, кога матичарката ги прашала дали се земаат за сопружници тие заедно одговориле „НЕ“, а прославата продолжила во чест на роденденот на Владо.

Инаку Милица е бремена во седми месец. Погледнете како изгледаше лажната свадба.

Најчитани вести