четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

(Видео)Во Бело Хоризонте се срушил мост изведен за Мундијалот, двајца загинати!

Во бразилскиот град Бело Хоризонте, каде што на 8-ми јули се игра првиот натпревар од полуфиналето на Светското првенство во Бразил, се срушил мост, инаку граден како проект токму за Мундијалот.

mkd-135491

Последни вести

Во бразилскиот град Бело Хоризонте, каде што на 8-ми јули се игра првиот натпревар од полуфиналето на Светското првенство во Бразил, се срушил мост, инаку граден како проект токму за Мундијалот.

Во несреќата еден градски автобус и уште неколку возила останале под урнатините, а точниот број на настрадани сеуште не познат.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести