понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Воз удри во камион и излета од шините

voz

Последни вести

Неколку лица се повредени кога патнички воз возејќи со голема брзина денеска  удри во камион и излета од шините во американската сојузна држава Северна Каролина.

Локалните власти не го прецизираа бројот на повредените, но наведоа дека повредите не се опасни по живот.

По ударот во камионот локомотивата од возот излегла од шините и се превртела. Засега нема нема информации за состојбата на возачот на камионот.

Најчитани вести