Свет

ВИДЕО: Воз удри во камион и излета од шините

ВИДЕО: Воз удри во камион и излета од шините

Неколку лица се повредени кога патнички воз возејќи со голема брзина денеска  удри во камион и излета од шините во американската сојузна држава Северна Каролина.

Локалните власти не го прецизираа бројот на повредените, но наведоа дека повредите не се опасни по живот.

По ударот во камионот локомотивата од возот излегла од шините и се превртела. Засега нема нема информации за состојбата на возачот на камионот.