понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Возач бега од мрежата на Пајакот

vozac

Последни вести

Кога видел дека Пајак му го кренал автомобилот, овој возач во Лондон одлучил работата да ја преземе во свои раце, бидејќи по никоја цена не сакал да плати казна.

Иако казната сигурно нема да ја избегне, а ќе мора да плати и за поправка на својата „астра“, возачот без размислување, уфрлува во рикверц и лета од рампата на камионот.

Видео снимката на целиот инцидент на Јутјуб го закачила службата на јавниот паркинг,соопштувајќи дека возачот не обрнал внимание на минувачите на улицата додека управувал со автомобилот и на тој начин можел да загрози нечиј живот.

По само неколку минути полицијата стигнала на местото на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести