четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Вулкан им експлодираше пред очи

vulkan

Последни вести

Брачна двојка од Австралија не ни насетувала што ги чека кога за годишен одмор ја избрале егзотичната дестинација Папуа на Нова Гвинеја.

Двојката слушнале дека има ерупација на локалниот вулкан на планината Тавурвур па решиле да фрлат поглед на овој природен феномен упатувајќи се со брод во близина на планината.

Во еден момент се слушнала експлозија од вулканот, а црн лад почнал да излегува од тоа место.

Тие снимале со камера и подоцна снимката ја поставиле на социјалните мрежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести