сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Вулканот во Косел бил лековит!?

Kosel_vulkan_1

Поврзани вести

Вулканот Дувло во атарот на охридското село Косел имал и лековита моќ, тврдат жители на селото.

Според раскажувањето на еден од жителите на селото во документарен филм за вулканот сниман пред неколку години, во дамнешни времиња голем број луѓе доаѓале на вулканот за да се излекуваат.

Вулканот во Косел предизвика големо медиумскот внимание во земјава, но стана главна вест и на Балканот откако пред неколку ден почна да чади бидејќи несовесни граѓани фрлале отпад во близина, па веднаш се појавија информации дека вулаканот се активирал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести