Магазин

ВИДЕО: „We Are One“ – официјалната песна за СП во Бразил

ВИДЕО: „We Are One“ – официјалната песна за СП во Бразил

Сексипилната дива Џенифер Лопез,  мегапопуларниот рапер Питбул и бразилската пејачка Клаудија Леите се  изведувачите на официјалната песна на Мундијалот во Бразил годинава, насловена „ We Are One (Ole, Ola)“.

Автор на синглот  е Питбул кој се обиде ја долови  бразилската страст.

Целта е да го повтори успехот на хитот “Waka Waka” кој го испеа Шакира и беше службена песна на превенството  во Јужна Африка пред четири  години.

Светското првенство во Бразил  ќе се одржи од 12 јуни до 13 јули, а дали ова ќе биде хит кој ќе се памети, ќе видиме.