понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: „We Are One“ – официјалната песна за СП во Бразил

Автор на синглот е Питбул кој се обиде ја долови бразилската страст.

tralala

Последни вести

Сексипилната дива Џенифер Лопез,  мегапопуларниот рапер Питбул и бразилската пејачка Клаудија Леите се  изведувачите на официјалната песна на Мундијалот во Бразил годинава, насловена „ We Are One (Ole, Ola)“.

Автор на синглот  е Питбул кој се обиде ја долови  бразилската страст.

Целта е да го повтори успехот на хитот “Waka Waka” кој го испеа Шакира и беше службена песна на превенството  во Јужна Африка пред четири  години.

Светското првенство во Бразил  ќе се одржи од 12 јуни до 13 јули, а дали ова ќе биде хит кој ќе се памети, ќе видиме.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести