четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО ЗА НАШИТЕ ХЕРОИ: Цела Македонија и’ се поклони на полицијата

heroi500Untitled-2 (1)

Последни вести

Граѓаните низ Македонија вчера во огромен број се собраа и искажаа поддршка и благодарност до македонската полиција.

За многу кратко време, над 60.000 граѓани се собираа на плоштадите низ цела Македонија.

Тие се заблагодарија на полицијата за патриотизмот, за нивната професионалност и непоколебливост во одбрана на државата, на животите на граѓаните и на мирот и соживотот, како и воспоставување на ред и владеење на законите.

Погледнете го ова моќно видео.

Најчитани вести