петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: За Пендаровски граѓаните прво беа стока, а сега се овци

pendarovskiii

Последни вести

Кандидатот за претседател на Република Македонија на последните претседателски избори од редовите на опозициската СДСМ Стево Пендаровски во сворто обраќање пред присутните пред Владата на Република Македонија ги навреди граѓаните кои не веруваат во политиките на неговата партија нарекувајќи ги овци.

Според него, сите што не го поддржуваат СДСМ не се граѓани.

Инаку, граѓаните сеуште се сеќаваат на неговите изјави дадени за време на претседателските избори. Тогаш  граѓаните за Пендаровски беа стока.

Најчитани вести