среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ВИДЕО: Забрзана реставрација на Зградата на Конгресот во САД

kapitolll_dom

Последни вести

Архитектите кои ќе ја реставрираат зградата на Конгресот на САД, позната како Капитол објавија забрзана снимка од тоа како ќе изгледа проектот.

На снимката во само 30 секунди се прикажува како ќе изгледа шестмесечното изведување на работите.

Снимките се снимени од различни агли на Капитол.

Најчитани вести