ТОП,Македонија

ВИДЕО: Заев исвиркан на Мечкин Камен

ВИДЕО: Заев исвиркан на Мечкин Камен

Претседателот на СДСМ,  Зоран Заев, кој денес присуствуваше на прославата по повод Илинден, беше исвиркан од страна на насобраниот народот на Мечкин Камен, објави порталот Журнал.нет.

Со ваквата постапка народот му порача на Заев дека не е пожелен на ова место и го нарече предавник.

komentar-za-ilinden

Кој му дозволи да дојде на Мечкин Камен, да ја погани земјата македонска таму каде што гинеле македонските јунаци.Со која смелост се појави пред граѓаните тој што во Куманово се сликаше со убијците на полицајците,тој што центарот нс Скопје го уништи, ги тепаше полицајците, две години создава хорор во Македонија. Дојде да се поклони на комитите вмровците какво лицемерие, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи каде е споделено ова видео.

Какви пораки му испратија, слушнете во видеото во продолжение: