вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Видео: Заев: Политика учев од Бранко Црвенковски

zaev-luz-luz

Последни вести

Првиот човек на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев, синоќа гостуваше во емисијата „Вин Вин“ на Оливера Трајковска, која се емитува на 24 Вести.

Заев во интервјуто вели дека политика учел од Бранко Црвенковски, како еден од неговите најблиски соработници.

-Политика учев од Бранко Црвенковски, јас бев еден од неговите први соработници, сиве овие години, јас бев и ВД претседател на партијата. Но тоа што е школо го научивте, но тоа што е карактерна особина е карактерна особина и се водите согласно неа, вели Заев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести