среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: Заев повторно ги излажа струмичани

Zaev-520x320

Поврзани вести

Опозицискиот лидер и струмички градоначалник по којзнае кој пат жив на дело е фатен како се обидува да ја манипулира македонската јавност и граѓаните на Струмица, пишува „Курир“.

Заев при вчерашното гостување во емисијата „36- степени“ на Алсат изјави “утре сум во Струмица“, бидејќи голем дел од граѓаните заборавиле дека ја водел една од најголемите општини.

Денеска сум во Скопје, утре сум во Струмица, голем дел од граѓаните заборавија дека водам јас и една општина, една од поголемите во Македонија, рече Заев.

Сепак, денеска во Струмица ни трага ни глас од градоначалникот. Побаран во општината за своја реакција околу денешните тврдења на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев, вработен во Општина Струмица вели дека Заев денеска не е стигнат, и воопшто не е најавен дека ќе дошол.

Не е стигнат, денеска не е стигнат. А незнам дали ќе дојде, дали не, не е најавен да ви речам поштено, одговара вработениот на прашањата од новинарката.

Жителите на Струмица многу пати досега реагираа дека Заев не е градоначалник на струмичани, туку само е лидер на неговата партија кој не обрнува ниту тронка внимание за градот.

Тој не е градоначалник на Струмица туку си тера своја агенда и се бори за свои интереси. Струмица е единствената општина каде при избран градоначалник-немаме градоначалник. Општината зад нас е празна зграда, без градоначалник, тој зема плата без да работи, реагираат струмичани.

Најчитани вести