сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Загинаа двајца мотоциклисти на „Лагуна Сека“

Двајца шпански мотоциклисти загинаа, судирајќи се на стартот на трката „Лагуна Сека“ која во рамки на светскиот мотошампионат се возеше во Калифорнија.

Загинаа мотоциклисти на Лагуна Сека

Загинаа мотоциклисти на Лагуна Сека

Поврзани вести

Бернат Мартинез (35) и Даниел Ривас Фернандез (27) им подлегнале на повредите во болница по несреќа на патеката „Мазда“ која се случи во неделата.

„Навистина не можам да пронајдам зборови да ја опишам оваа трагедија“, изјави Вејн Рејни, поранешен шампион во 500цц и актуелен претседател на МотоАмерика.

Најчитани вести