Спорт

ВИДЕО: Загинаа двајца мотоциклисти на „Лагуна Сека“

ВИДЕО: Загинаа двајца мотоциклисти на „Лагуна Сека“
Загинаа мотоциклисти на Лагуна Сека

Бернат Мартинез (35) и Даниел Ривас Фернандез (27) им подлегнале на повредите во болница по несреќа на патеката „Мазда“ која се случи во неделата.

„Навистина не можам да пронајдам зборови да ја опишам оваа трагедија“, изјави Вејн Рејни, поранешен шампион во 500цц и актуелен претседател на МотоАмерика.