вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Запленето најголемо количество хероин на море досега

g_heroin

Поврзани вести

Британската и австралиската морнарица запленија повеќе од еден тон хероин, најголемо количество хероин на море на сите времиња.

Хероинот на британскиот пазар би достигнал вредност од повеќе од 140 милиони фунти. Хероинот бил пронајден на едрилица, околу педесет километри од источниот брег на Африка, меѓу Кенија и Танзанија.

Операцијата била спроведена во рамките на борбата против трговијата со дрога во Индиски Океан, од која се финансираат организациите како Ал каеда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести