недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Застана на среде пруга во Драчево и го поклопи рампата

1777750000Untitled1

Последни вести

Од Јавното претпријатие МЖ Инфраструктура апелираат, возачите да ја почитуваат поставената железничка сигнализација со што би се избегнале сообраќајните несреќи кои во последно време се позачестени.

Преку нивните безбедносни камери се евидентирани случаи на непочитување на железничката сигнализација кај железничката пруга во Драчево од страна на возачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести