петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Видео: Затегнете го задникот како Алесандра Амбросио

viktorijini-andeli-1410173020-46500

Последни вести

Задникот не мора да биде најпроблематичниот дел од женското тело. Така барем мисли бразилскиот фитнес гуру Леонардо Карваљо кој смислил ефикасен начин на вежбање за подигнување на задникот. Овие вежби ги користат ангелите на Викторија, вклучувајќи ги и Адријана Лима и Алесандра Амбросио.

Бразилскиот Butt Lift е начин на вежбање за подигнување на задникот кои делува на трите главни мускули во ова подрачје. Вежбите на Леонардо се многу едноставни, а даваат и одлични резултати.

viktorijini-andeli-1410173185-46502

Овие вежби секојдневно ги обавува и познатиот модел Алесандра Амбросио, погледнете како таа работи на својот задник

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести