сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Земјата проголта автомобили за неколку секунди

Поврзани вести

По обилните врнежи во Балтимор настанало огромно свлечиште на земјата кое за десет секунди однесе неколку автомобили и ја потрупа локалната ќелезница.

За среќа нема повредени, а властите ги замолиле луѓето засега да не се приближуваат до тоа подрачје.

Моментот на проголтувањето на автомобилите бил снимен од страна на очевидец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести