сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Жена танцува со 12.000 пчели на неа

pceliiiii

Последни вести

Четириесет и четиригодишната Сара Мапели ужива во топлес танц со 12 илјади пчели залепени на неа.

Таа го смета сето тоа за медитација и смирување на умот. Го изведува многу внимателно, со бавни движења и чудно, но без ниту еден убод.

Кога ќе ја видите на прв поглед, веројатно би се преплашиле и би побегнале. Но кога ќе видите како таа го контролира сето тоа, веројатно ќе сакате да и се поклоните и да и честитате.

 

Најчитани вести