четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Жителите играат ватерполо на улиците во поплавениот Задар!

1

Поврзани вести

Силно невреме ја погоди Хрватска. Небото и земјата буквално се споија. Реиси во сите делови на земјата наврнале огромни количини дожд, кој бил проследен со силни грмежи. Меѓутоа дел од граѓаните на Задар, каде сите улици буквално се претворени во реки дури најдоа време и да се пошегуваат па одиграа и ватерполо натпревар на еден од плоштадите во градот…

2

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести