сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

(ВИДЕО) Златибор под вода

zlatiborsko-jezero-2-830x553

Поврзани вести

На Златибор претходните два дена врнеше силен летен дожд, а обилните врнежи кои го зафатија местото вчера предизвкаа излевање на езерото на оваа планина,пишува телеграф.рс.

Дождот бил проследен и со грмежи. Метеоролозите најавуваат слично време и до крајот на неделата со постепено разведрување за викендот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести