понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Зоран Заев ги помеша Јужна Америка и Јужна Африка

Лидерот на СДСМ направи уште еден гаф регистриран од медиумите овојпат помеша два континенти

zoran zaev gaf

Поврзани вести

Струмичкиот градоначалник и лидер на опозициската СДСМ  Зоран Заев ја продолжи низата гафови при изјави или интервју. Овојпат во интервју за 24Вести ги помеша континентите Јужна Африка и Јужна Америка. Заев наместо да ја посочи Јужна Америка како синоним за босови и мафија тој ја посочи Јужна Африка.

Мафиите и босовите не се проблеми со кои се соочуваат луѓето во Јужна Африка, тие за жал имаат други, егзистенцијални проблеми.

Во јавноста многупати досега се појавуваа гафови од Заев како на пример дека се чуствува фригидно, неговите татковци и чичковци, романот на Славко Јаневски „Село под Седумте јасени“, да ја свиткаме кичмата и уште други.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести