петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Видео: Зошто лавот е Крал на животните?

Sukob, foto 5

Последни вести

Посетител на кенискиот Национален резерват „Самбуру“ бил сведок на несекојдневна борба меѓу три млади лава и крокодил.

Лешот на слонот покрај езерото во резерватот било примамливо за околните на кои не им се допаднала идејата да ја делат храната.

Додека му се приближувале на обилниот оброк, три млади лава забележале крокодил, како им се доближува.

Во борбата, крокодилот успеал да подзакачи еден од младите лавови, но иако ја добил првата рунда од борбата, сепак не успеа да се одбрани од нападите.

Sukob, foto 1

Sukob, foto 2

Sukob, foto 3

Sukob, foto 4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести