вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Зошто тетовирањето боли?

tetovirawe

Последни вести

Тетоважите стануваат се’ поомилени кај младите, но тие навистина се болни, а еве и зошто тоа е така.

На ова видео може да видите како изгледа тетовирањето одблиску и со забавена снимка.

Неколку игли одеднаш ја боцкаат кожата, а тоа сериозно знае да боли.

Тетовирањето е уметност која освен задоволство, предизвикува и болка, но тоа не ги спречува љубителите на тетоважите да го украсат своето тело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести