вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 33

ВИДЕО: Се отвори земјата среде прометен пат во Сибир

dupka

Поврзани вести

Еден возач за малку избегна заедно со неговиот автомобил да биде проголтан од земјата која се отвори на средина на пат во Сибир.

На видео снимката се гледа како возачот го заобиколува местото каде минута подоцна се отвори земјата.

Тој навистина имаше голема среќа. Патот веднаш бил затворен, а експертите велат дека обилните врнежи се причина за отворање на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести