Спорт

Видиќ демантира дека има проблем со Дејвид Мојс

Видиќ демантира дека има проблем со Дејвид Мојс

Српскиот интернационалец Немања Видиќ експресно ја негираше пласираната информација од англиските медиуми дека новиот менаџер на „црвените ѓаволи” Дејвид Мојс, е причината поради која си заминува од “Олд Трафорд” на крајот од актуелната сезона.

„Дејвид Мојс нема никаква врска кога е во прашање мојата одлука да си заминам од “Олд Трафорд” на крајот од актуелната сезона. Дојде тој момент кога морам да ја сменам мојата клупска средина. Време е за промена, време е за нова авантура, имав потреба од нов предизвик, а го најдов во италијанската Серија А. Поминав осум прекрасни години на “Олд Трафорд”, освоив пет шампионски титули, славев во Лигата на шампиони и играв покрај најголемите легенди. Се оформив како фудбалер, како човек и секогаш по убаво ќе ги паметам овие осум години”, изјави искусниот дефанзивец.