вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Видиќ има двегодишен договор со Интер

vidic za inter

Поврзани вести

Медиумите на Апенинскиот Полуостров се убедени дека италијанскиот калчо гигант Интер излезе како победник во трката по потписот на актуелниот капитен на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ.

Српскиот интернационалец веќе потврди дека на крајот од актуелната сезона ќе си замине од „Олд Ттрафорд” како слободен фудбалер, а италијанските медиуми се убедени дека централниот дефанзивец веќе го има потпишано понудениот двегодишен договор од Интер и истиот му гарантира годишна плата од 3,5 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести