вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Видиќ најверојатно преголем залак за Фиорентина

vidic

Поврзани вести

Амбициозните сопственици на италијанскиот премиерлигаш Фиорентина, браќата Дела Вале, ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, српскиот интернационалец, Немања Видиќ.

Искусниот дефанзивец има договор со „црвените ѓаволи” до 2015 година, но најверојатно клупските челници нема да му понудат ново продолжување на соработката.

Челниците на италијанскиот калчолигаш се подготвени да одвојат околу осум милиони евра за 32-годишниот дефанзивец, но слична таква понуда за Видиќ најверојатно ќе испратат и големиоте ривали на Фиорентина од Серија А, Милан и Јувентус.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести