петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Видиќ со победа се прости од Олд Трафорд

VIDIC SO POBEDA

Последни вести

Заслужениот триумф од 3:1, кој фудбалерите на Манчестер Јунајтед го забележаа во заостанатиот првенствен дуел против екипата на Хал Сити, помина во зенка на збогувањето на спскиот интернационалец Немања Видиќ кој го одигра последниот натпревар на “Олд Трафорд”.

Долгогодишниот капитен на „црвените ѓаволи“ пред почетокот на натпреварот доби овации на отворена сцена и пригоден подарок од легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и репрезентативец на Англија, а сега директор на клубот, Боби Чарлтон.

Немања Видиќ во Манчестер јунајтед пристигна во 2005 година за седум милиони фунти од московски Спартак, а како централен дефанзивец на “црвените ѓаволи”, Видиќ освои 15 трофеии.

Поранешниот репрезентативец на Србија во следните две сезони ќе го носи дресот на италијанскиот калчо гигант Интер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести