понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Видливоста на Попова Шапка само 20 метри

Густата магла предизвика сериозни проблемите во сообраќајот на неколку патни правци низ земјава

magla

Поврзани вести

Густа магла сериозно ја намали видливоста на патот Попова Шапка – Тетово.

Според информации од Диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонијапат“ од 18 часот на патот од зимскиот центар до Тетово видливоста е само 20 метри во планинскиот дел. Во Тетово видливоста е 100 метри, како и кај селото Буково во Битолско.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести