вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 2

Виена: Осум лица се приведени поради можни врски со ИД

Во рациите учествувале 800 полицајци.

ДДВ

Последни вести

Австриската полиција денеска приведе осум лица при рациите спроведени во Виена и Грац во рамките на истрагата за можните врски со екстремистичката Исламска држава, соопшти денеска австриското обвинителство.

Во рациите учествувале 800 полицајци.

Полицијата спровела рација и во една џамија во Грац, јави Танјуг.

Најчитани вести