вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Виетнам: Смртни казни за 30 шверцери на дрога

heroin

Последни вести

Виетнам осуди на смрт 30 шверцери на дрога, во најголемиот случај за дрога во комунистичката држава, вклучувајќи десетици обвинети и речиси два тони хероин, пренесе „АФП“.

“Тоа беше најголемиот судски процес во историјата на Виетнам, со оглед на обвинетите, бројот на издадени смртни казни и количината на запленетиот хероин“, рекол судијата Нуго Дук по читањето на пресудата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести