Македонија

Викендот стабилно и суво, од вторник слаби врнежи од снег и дожд

Викендот стабилно и суво, од вторник слаби врнежи од снег и дожд

Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен на повисоките места и планините.

Минималните температури ќе се спуштат до -12, а максималните дневни ќе достигнат до 14 степени.

Од вторник попладне се очекува промена на времето со засилен северен ветер, опаѓање на температурата и услови за слаби врнежи од снег и дожд.