петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времен режим на дел од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Поради градежни активности викендов временски режим на дел од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

gologanov

Поврзани вести

За време на викендот ќе има времен режим на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов”.

Градежните активности ќе се изведуваат на потегот од крстосницата со булевар „8-ми Септември“ до крстосницата со улицата „Московска“.

Сообраќајот, како што информираат од Град Скопје, ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести