недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Викендов 576 јавувања на Ало докторе!

alo-doktore1

Последни вести

На телефонската линија 15123, попозната како Ало докторе, викендов се јавиле 576 лица, соопштуваат од Здравствениот дом Скопје.

Во текот на викендот, најчестите јавувања биле за здравствената состојба ан децата, најчесто за покачена темпертатура и настински, како и совети за возрасни за кардиоваскуларни, респираторни и психијатриски совети.

Дежурните лекари имале потреба само две лица да препратат во Итната помош.

Денеска дежурен доктор е д-р Оливера Давчева, директор на ЈЗО„Здравствена станица- Железара“, а додека пак утре, дежурен е д-р Небојѓа Пешиќ, директор на Клиниката за дерматовенерологија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести