вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Викендов ќе се прска против комарци

тре и задутре од 5.30 до 8 часот ќе се врши авионска дезинсекција, а еросолната дезинсекција пак ќе се одвива од недела до четврток, во период од 23 до 3 часот, наредниот ден.

komarci

Поврзани вести

Надлежните служби на градот Скопје утре и задутре по втор пат ќе изврши авионска и терестична дезинсекција против комарци. Утре и задутре од 5.30 до 8 часот ќе се врши авионска дезинсекција, а еросолната дезинсекција пак ќе се одвива од недела до четврток, во период од 23 до 3 часот, наредниот ден.
Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестичната дезинсекција.
Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести