понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Викендов не очекува затоплување

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

За време на викендот што следи не очекува претежно сончево време. Во утринските часови ќе постојат услови за релативно краткотрајна ниска облачност низ дел од котлините.

Речиси целосно ведро време се очекува на планините. Ветерот и двата дена ќе биде слаб и претежно северен.

Максималната температура во сабота ќе достигне вредност помеѓу 14 до 16°С.

Недела, во најголем дел од земјата, ќе биде потопло за околу 1°С во однос на сабота.

Уживајте во викендот и искористете го времето за прошетка во природа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести