сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Викендов почнува зимското сметање на времето

Времето во 3 часот ќе се смета за 2 часот.

zimsko-smetanje-na-vremeto-640x296

Последни вести

Сабота спроти недела во 3 часот по полноќ со поместување на стрелките еден час назад почнува зимското сметање на времето.

Времето во 3 часот ќе се смета за 2 часот, соопшти Бирото за метрологија при Министерството за економија.

Најчитани вести