среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Викендов повторно пороен дожд и грмежи

g_dozd-nova_201361410258

Поврзани вести

Во сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ветер и појава на град.

Од почетокот на неделата и понатаму ќе се одржува попладневна локална нестабилност, но со помал интензитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести