понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Викендов продолжуваат возбудувањата во кошаркарската Суперлига

Кошарка-618x463

Последни вести

По серијата проблеми во кошаркарската Суперлига, викендов конечно ќе се играат нови натпревари.

На програмата се натпреварите од 3.коло. Првиот кој ќе се игра во Гевгелија, екипата на Кожув ќе се обиде да му се реваншира на Работнички за поразот во финалето на Купот на Македонија.

Во недела, во Куманово ќе гостува актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, додека составот на Карпош Соколи го пречекува Фени Индустри.

Сите натпревари ќе закажани за 19 часот.

Според договорот на клубовите, трите натпреварите кои требаше да се играат во првото и второто коло, ќе се играат во првиот слободен термин.

Во пресрет на ова коло, прв на табелата е МЗТ Скопје со 32 бода.

 

Најчитани вести