недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Викендов трето прскање против комарци

500prskanje-komarci-520x314

Поврзани вести

Третото прскање против комарци во Скопје  ќе се одвива викендов во периодот од 5:30 до 8:00 часот.

Третиот наврат на прскање од земја против комарци ќе се одвива од недела до четврток, во периодот од 23 часот па се до 03 часот, наредниот ден.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести