недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Викендов времен режим на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“

bulevar-mitropolit-teodosij-gologanov

Поврзани вести

Градот Скопје ги известува граѓаните дека викендов во период од 07 до 17 часот, на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот од крстосницата со булевар „8-ми Септември“ до крстосницата со улица „Московска“, сообраќајот ќе се одвива согласно со времено поставениот режим.

Времениот режим се воспоставува поради изведба на градежни активности – попречни прекопи за поставување подземна инсталација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести