петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Викендов времен режим на дел од булеварот „Гологанов“

Времениот режим се воспоставува поради тоа што ќе се изведуваат градежни активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација.

Mitropolit-Teodosij-Gologanov

Поврзани вести

Викендов на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потег од крстосницата со булевар „8-ми Септември“ до крстосницата со улица „Московска“, сообраќајот ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

Времениот режим се воспоставува поради тоа што ќе се изведуваат градежни активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести