понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Викендов времен сообраќаен режим на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Pocetok na treta faza od prosiruvanje na MT Gologanov (1)

Последни вести

Градот Скопје ги информира граѓаните дека во сабота и во недела односно на 12.07 и 13.07.2014 година, на дел од булeварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8-ми Септември до крстосницата со улицата Московска сообраќајот ќе се одвива во согласност со привремено воведен режим.

Времениот режим се воведува поради изведба на градежни активности – попречни прекопи за поставување подземна инсталација во периодот од 7 до 17 часот.

Градот Скопје аплеира до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести