петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Викендов времен сообраќаен режим на Гологанов

teodosij-gologanov-nova

Последни вести

Градот Скопје ги информира граѓаните дека во деновите од претстојниот викенд на дел од булеварот “Митрополит Теодосиј Гологанов”, на потегот од крстосницата со бул. „8-ми Септември“ до крстосницата со ул. „Московска“, во периодот од 07.00 – 17.00 часот ќе се изведуваат градежни активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација.

Поради тоа, на дел од булеварот “Митрополит Теодосиј Гологанов”, ќе се воведе привремен сообраќаен режим.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат поставените сообраќајни знаци и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести