понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Викендов затворени Камениот мост и мостот Око

500pojadok-na-most-banskoli

Последни вести

Град Скопје во соработка со Средното угостителско училиште „Лазар Танев“ по петти пат го организира настанот „Појадок на мост”, што ќе се одржува в недела на 14.09.2014 година од 9 до 11 часот на Камениот мост и мостот Око.

Поради подготовките за настанот кои ќе се одвиваат на мостовите, како и за време на одржување на Манифестацијата и двата моста Камениот и мостот Око ќе бидат целосно затворени за движење на граѓаните, односно преминување, од 13.09.2014 година (сабота) од 18 часот, се до 13 часот в недела на 14.09.2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести