недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Викиликс: Клинтон била поврзана со крадење на деца

Викиликс обелодени страшна тајна за Хилари Клинтот, тие откриваат дека таа е поврзана со озлогласената Лора Силзби.

деца

Поврзани вести

vikiliks-hilari-klinton-krijumcarenje-dece-foto-printscreen-usa-daily-info-1478603794-1030333

Силзби е директор на организацијата „Нов живот за децата избеглици“ која се прокламира како сиропиталиште. Извештајите покажуваат дека таа жена никогаш не водела сиропиталиште, но прогласена е за незаконски обид за крадење 33 деца од Хаити.

Повеќето од тие деца биле сирачиња, а ако имале семејство, тие биле свесни дека децата ќе им бидат украдени и однесени во Америка.

Најчитани вести