четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

„Викиликс“: Подгответе се, стигаат документите за Турција

Подгответе се за борба, пристигнуваат документите за Турција. Со овие зборови Викиликс ја најави објавата на информациите за структурите на политичка моќ во Турција.

wikiliks

Поврзани вести

Подгответе се за борба, пристигнуваат документите за Турција. Со овие зборови Викиликс ја најави објавата на информациите за структурите на политичка моќ во Турција.

Најавата на „Викиликс“ пристигнува само два дена по обидот за воен преврат.

Подгответе се за борба кога ќе објавиме над 100.000 документи за структурите на политичка моќ во Турција, пишува на Твитер профилот на Викиликс, пренесува Ројтерс.

Wikileaks-Turska

Најчитани вести