петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Виктор Петковски го фати светиот крст во Куманово

krst-viktor500

Последни вести

Дваесет годишниот Виктор Петковски од Куманово денеска го фати светиот крст, кој утринава се фрлаше во базенот во дворот на црквата “Свети Никола.

Тој очекува во 2015 година да има среќа, здравје, бериќет.

– Господ на сите да даде здравје, среќа, мир, бериќет. Јас петта година по ред скокам. Имам искуство веќе. Не беше тешко, треба искуство и храброст. Јас ќе продолжам со оваа традиција, рече Петковски, пренесува Куманово Њуз.

Една од желбите на Петковски е оваа година Куманово да има големи спортски успеси. Во соборната црква настанот го следеа голем број верници.

Фото: Куманово Њуз

Најчитани вести