среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Виктор Валдес под палката на Ван Гал

valdes

Поврзани вести

Виктор Валдес, поранешниот голман на Барселона, доби покана од тимот на Манчестер Јунајтед.

Тој би можел да тренира со “црвените ѓаволи” во текот на рехабилитацијата по повредата на коленото. Шпанецот минатата сезона во март ги повреди лигаментите на мечот против Селта Виго, и од тогаш е надвор од терените.

Неговиот договор со Барселона заврши, а поради желба за нов предизвик, одби да го продолжи истиот.

Инаку одлуката Валдес да биде повикан во тимот на Јунајтед ја донел Луј Ван Гал, кој му беше тренер кога го тренираше тимот на Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести